-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.KOBOK
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Dane techniczne:
Moc nominalna: 7,5 kW
Moc regulowana: 5,3 - 9,7 kW
Sprawność: >77,4 %
Emisja CO (przy 13% O2): 0,1 %
Zalecane ciśnienie komina: 12 Pa
Gwarancja: 7 lat konstrukcja
Gwarancja na szamot: 2 lata
Waga: 165 kg
Min. powierzchnia kratek liczona bez siatki - WEJŚCIE: 250 cm2
Min. powierzchnia kratek liczona bez siatki - WYJŚCIE: 400 cm2
Min. wysokość komina liczona od podpięcia kominka: 5m
Możliwość ciepłej zabudowy bez kratek: Tak
Wyposażenie standardowe wkładów kominkowych Kobok:
- przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 125,
- hybrydowy system dopalania od spodu paleniska,
- system czystej szyby,
- ergonomiczny i funkcjonalny regulator procesu spalania,
- deflektor ze stali i wermikulitu, zwiększający sprawność urządzenia,
- regulowane nóżki,
- duża ilość radiatorów, zwiększającą żywotność urządzenia.
Kominek spełnia rygorystyczne certyfikaty: Ekoprojekt 2020, CE, EN 13229, DIN plus, ART.15a B-VG.
EKO 670/450 - Kobok -ekologiczny wkład kominkowy
Seria EKO została przygotowana specjalnie dla domów pasywnych oraz tych z rekuperacją. Dla ludzi, którzy chcą cieszyć się dużym paleniskiem z małą emisją ciepła. Pamiętajmy, że 5 czy 7 kW może ogrzać ok. 50-80 m2 lub więcej w przypadku domów pasywnych. Czy kupując kominek do ogrzewania salonu i przyległych pomieszczeń potrzebujemy 14 kW? Nie, nie potrzebujemy. Dodatkowo kupując za duży wkład kominkowy zawsze będziemy mieli niewygrzaną czyli brudną komorą spalania z szybą włącznie.
Kobok dzięki inżynierskiej myśli i wieloletnim badaniom nad termodynamiką przepływu spalin stworzył najnowocześniejszą oraz najwydajniejszą konstrukcję paleniska (palenisko trapezowe), która zapewnia bardzo ekonomiczne i zarazem czyste spalanie drewna. Komora spalania jest zamknięta, dzięki czemu powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz. Każdy szczegół jego konstrukcji jest przemyślany i do czegoś służy (posiada nawet demontowane rączki do przenoszenia).
Wkład kominkowy z drzwiami otwieranymi na bok. Możliwość doprowadzenia powietrza do komory spalania z zewnątrz. Posiada wbudowaną przepustnicę świeżego powietrza do sterowania procesem spalania bezpośrednio w urządzeniu oraz króciec fi 125 mm przyłączeniowy. Konstrukcja wkładów kominkowych Kobok wykonana jest ze stali oraz pomalowana ekologiczną farbą (bezwonną). Komora spalania wyłożona jest szamotem o grubości 5 cm. Spalanie we wkładach EKO odbywa się "bezrusztowo" z dopalaniem w spodzie paleniska. Nazwaliśmy to spalaniem hybrydowym ponieważ zalety spalania bez rusztu zostały poprawione o dodatkowe dopalanie w celu zwiększenia czystości spalania. Drzwiczki przeszklone specjalną przeźroczystą ceramiką wytrzymującą 750°C z bardzo estetycznym wykończeniem od środka ze stali nierdzewnej.
Estetyka
Wszystkie wkłady kominkowe Kobok malowane są ekologiczną farbą Senotherm® UHT HYDRO w kolorze czarny metalik. Farba oparta jest na bazie wody (nie na rozpuszczalniku) dzięki czemu podczas pierwszych rozpaleń w kominku nie wydziela się nieprzyjemny zapach. Każdy wkład kominkowy Kobok jest również piaskowany przed malowaniem. Zapewnia to idealnie gładką powierzchnie oraz ułatwia przyleganie farby do ścianek kominka. Często konkurencja w pogoni za niską ceną nie stosuje takiego rozwiązania. Skutkiem oszczędności jest bardzo nieprzyjemny zapach ( bardzo gryzący) oraz kiepska jakość struktura farby na powierzchni wkładu. Farba, szczególnie w dolnej części kominka może utwardzać się nawet kilka lat w zależności od intensywności palenia. Wtedy nieprzyjemny zapach będziemy czuć znacznie dłużej.
Komfort użytkowania
Istotą dobrego wkładu kominkowego jest umiejętność wykonania tak jego konstrukcji, aby drewno oraz pozostałe z niego gazy spaliły się w palenisku samoczynnie, a nie zostały sztucznie tłumione szybrem przed wydostaniem się do komina. To tłumienie gazów oraz spalin poprzez szyber powoduje szybsze brudzenie się szyby oraz nienaturalne spalanie. Stosowanie szybrów w tego typu nowoczesnych paleniskach mija się z celem. Jeśli jednak mamy problem ze zbyt dużym ciągiem w kominie, bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie spalinowego wymiennika ciepła. Powoduje to obniżenie podciśnienia w palenisku z jednoczesnym zwiększeniem odzysku ciepła od spalin.
Ekonomia
Przy wyborze wkładu kominkowego warto porównać oprócz standardowych parametrów (moc, sprawność, waga itp.) dodatkowe wskaźniki jak:
- zużycie drewna,
- żywotność wkładu,
- temperatura spalin,
- stężenie CO,
- koszt części eksploatacyjnych oraz częstotliwość ich wymiany.
DANE TECHNICZNE
-
Wkład kominkowy:
Wkład powietrzny
-
Konstrukcja:
Stalowa
-
Kształt szyby:
Szyba prosta
-
Otwieranie drzwi:
Na bok
-
Moc nominalna (kW):
7 kW
-
Szerokość fasady (cm):
60 - 70 cm
-
Sprawność cieplna (%):
77,4 %
-
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU:
Tak
-
Przeznaczony do rekuperacji:
Tak
-
Rodzaj paliwa:
Drewno
-
Dolot powietrza:
Tak
-
Popielnik:
Nie
-
Średnica wylotu spalin (mm):
Fi 180
-
Szyba z DECOREM:
Nie